На Порталі Дія розмістили інформацію, що у 2026 році Мінекономіки вже розпочало приймати заявки на компенсації:
- 15% вартості української промислової техніки та обладнання;
- 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання.
У 2026 році на ці програми держава передбачила 1,8 млрд грн і 475 млн грн відповідно. Заявки подавайте через уповноважені банки.
Компенсація 15% вартості за придбання енергетичного, будівельного, колісного та спеціального обладнання
У межах програми держава компенсує покупцеві (бізнес і комунальні підприємства) 15% вартості придбаної техніки та обладнання українського виробництва. Це колісна, будівельна, комунальна та спеціальна техніка, ліфти, енергетичне обладнання, верстати з ЧПК, насосні установки, комплектування для безпілотних систем.
Компенсація діє в разі купівлі обладнання виробників, які підтвердили, що в собівартості їхньої продукції українська складова становить не менше ніж 40%. Перелік техніки і обладнання вітчизняного виробництва, ...